Bitkisel Çözümlerle Ter Kokusunu Engelleme Yolları

Bitkisel Çözümlerle Ter Kokusunu Engelleme Yolları
11 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 417 kez okundu.

Ter Kokusuna Bitkisel Çözümler

Koltuk altında yer alan yağ bezlerinin aşırı çalışması sonucunda oluşan bakterilerin yol açtığı kötü koku ter koksu olarak bilinir. Her insanın yaşadığı bir sorun olan ter kokusu; bazılarında belirgin bir şekilde kendisini gösterir ve gerçekten de bazı insanların ter kokuları ağırdır. Bu durumda önlem almak ve ter kokusunu önlemek gerekir. Her ne kadar deodorant gibi ürünler kullansak da; uçucu özellikleri nedeni ile bir süre sonra bu tür ürünler de ter kokularının önüne geçemez ve sorunu uzun vadede değil de, yalnızca kısa bir süreliğine ortadan kaldırır.

ter-kokusuna-dogal-cozumler

Evde hazırlayacağınız yapımı kolay bitki çayları ile ter kokusundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Koltuk altındaki yağ bezelerinin neden olduğu ter kokusunu önlemek için etkili ve kalıcı sonuçlar arıyorsanız; mutlaka sizlere vereceğimiz bitkisel formülleri deneyin. Doğal yöntemlerle ter kokunuza bir nevi tedavi uygulamış olacak ve bu sayede kötü kokudan cildinizi arındıracaksınız. Ter kokusunu ortadan kaldırmak için tercih edilen bitkisel karışımlar içerisinde; adaçayı, enginar kökü, patlıcan ve nane en belirgin olanlarıdır. Bu karışımların nasıl hazırlanacağını ve uygulanacağını sizlere teker teker aktaracağız.

Adaçayı Karışımı

Adaçayını normal bir şekilde demleyin ve dinlendirin. Ardından günde 2-3 kere tüketin. Bu şekilde ter kokularından kurtulabilir ve daha güvenli adımlar atabilirsiniz. Eğer tadı acı geliyorsa, bir kaşık bal koyarak, adaçayını daha tatlı bir hale getirebilirsiniz.

Enginar Kökü Karışımı

1 fincan kadar su alın ve kaynatın. Ardından ince ince doğramış olduğunuz enginar kökünü, yeteri kadar olacak şekilde 1 fincan kaynar suya ekleyin. Demlenmesi için ortalama 20-25 dakika kadar bekleyin ve daha sonra iyice süzün. Elde edilen karışımı da günde 2 veya 3 kere tüketin, böylece ter kokularında eser kalmayacaktır.

Patlıcan Karışımı

Ter kokusunu engelleme konusunda size yardımcı olacak bir diğer bitki ise, patlıcandır. 2 avuç kadar patlıcanı küçük parçalar haline getirin ve ardından bir litre suyun içerisine koyarak güzelce kaynatın. Daha sonra karışımı süzgeçten geçirin ve ılıdıktan sonra günde en fazla 3 kere için. Bu şekilde terleme olayı ortadan kalkacak ve ağır ter kokuları artık sizi zorda bırakmayacak.

Nane Karışımı

Terlemeyi önlemek amacıyla sizlere sunacağımız son karışımda ise; bir çay fincanı kadar su kaynatıp, içerisinde taze nane atıyorsunuz. Ardından karışımın demlenmesini bekleyip, günde 2 ya da 3 kere tüketiyorsunuz ve bu şekilde ter kokularından eser kalmıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git