Bindallı Modelleri 2017

En Yeni Bindallı Modelleri 

Kına gecelerinin olmazsa olmazı tabi ki bindallıdır. Bindallı giymeden kına gecesi yapan bir gelin adayı olmaz, olamaz. Zira bindallı giymeden yapılacak olan kına gecesi; gelinlik giymeden yapılan düğüne benzer ve bu da hep bir yerlerde gelinin kendisini eksik hissetmesine neden olur.

Düğünden önce özel bir törenle gerçekleştirilen kına gecelerinde; geleneklere göre dizayn edilmiş olan bindallı modelleri; gelin adaylarının daha ilgi çekici bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Bu özel gecede bindallının yanı sıra farklı bir tip elbise de tercih edebilirsiniz. Kına gecelerinde bindallı giyilmesindeki amaç; kına yakılacağı esnada, adetlere uygun bir şekilde gelin adayının bulunmasıdır. Bindallı ile kına yakılır ve türküler söylenerek gelin ağlatılır. Ardından oyun havalarına geçilmeye başlandığı zaman; gelin adayı tercih ettiği diğer elbise modelini giyer ve bu şekilde oyunları daha rahat bir biçimde oynar. Bu nedenle kına geceleri için 2 farklı tip elbise önerilir.

kina-gecesi-icin-bindalli

Bindallılar Geleneklerimizi Yansıtıyor

Türk kına gecelerinde bindallılar; geleneklerimize uygun olacak şekilde dizayn ediliyor ve bu özel gecede olmazsa olmaz detayların başında geliyor. Bindallı ile gelin adayı bu özel gecenin anlamına uygun bir tarz oluşturmuş oluyor ve bu tarzı ile geceye katılan davetlilerin karşısına çıkıyor. Her yıl olduğu gibi; 2017 yılında da yine gelin adaylarının birbirinden güzel, işlemeli ve rengarenk bindallılar bekliyor. 2017 bindallı modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken en temel nokta ise; seçilen modelin vücut yapısına uygun olmasıdır. Vücut hatlarını belli etmeyen ve gelinin rahat hareket etmesine olanak tanıyan bir model seçilmelidir.

tesettur-bindalli-2017

Kına gecesi için bindallı satın almadan önce; mutlaka piyasadaki tasarımlara bir göz atın ve daha sonra kendiniz için en uygun olacağını düşündüğünüz modele karar verin. Bu konuda seçici olmadan, alelacele vereceğiniz karar; bu özel gecenin sizin için zehir olmasına neden olabilir. Kusursuz bir şekilde kına gecenizde davetlileri ağırlamak istiyorsanız; seçici olmak zorundasınız.

Gelecek sezona damga vurması beklenen bindallı tasarımlarına galerimize girerek bakabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git