Bebeksi Görünüm İçin Makyaj İpuçları

Bebeksi Görünüm İçin Makyaj İpuçları
6 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 516 kez okundu.

Bebeksi Makyaj: Babydoll Görünüm

Her kadın bebeksi bir yüze ve babydoll bir görünüme kavuşmak ister. Bunun için doğru makyaj tekniklerini uygulamak ve ihtiyaç olan kozmetik ürünlerini bir araya getirmek gerekir. Siyah maskara, gül rengi tonlarında bir allık, pembe bir ruj ile siz de bebeksi bir yüze sahip olabilir ve sevimli bir görünümle herkesi etkileyebilirsiniz. Tabi sadece bu malzemeleri almanız yetmiyor; bu malzemeleri en doğru şekilde yüzünüze uygulamanız da gerekmektedir.

bebeksi-makyaj-icin-ipuclari

Bebeksi bir görünüme kavuşmak için; maskara, pembe ruj ve gül tonlarında bir allık yeterli olacaktır. 

Eğer siz de bebeksi makyaj tekniklerini uygulayarak, daha yumuşak ve sevimli bir cilde sahip olmak istiyorsanız; sizlere vereceğimiz adımları harfiyen uygulamanız lazım. Ancak bu şekilde o istediğiniz babydoll duruşu elde edebilir ve daha güzel bir yüz hattına kavuşabilirsiniz.

  • İlk önce cilt tonunu eşitlemeniz gerekiyor. Bunun için makyaj yapmaya fondöten ile başlamalısınız. Fondöten yardımıyla cilt tonunuzu eşitlemelisiniz.
  • Daha sonra siyah maskaranızı alın ve kirpiklerinizin daha iyi bir görünüme kavuşması için onları daha hacimli bir hale getirin. Yoğun bir şekilde maskarayı kirpiklerinize uygulayın.
  • Ardından beyaz göz farınızla, göz pınarlarının aydınlık bir görünüme kavuşmasını sağlayın. Bu şekilde bakışlarınız daha ışıltılı bir hale gelecektir. İsterseniz alt kısımdaki kirpiklerinizin iç bölümüne de beyaz kalem çekebilirsiniz. Böylece bakışlarınız daha dolgun ve etkileyici olacaktır.
  • Bebeksi görünüm için göz makyajı bittikten sonra; gül rengi tonlarındaki allığınız yardımıyla elmacık kemiklerinize ve yanaklarınıza sıcaklık katın.
  • Son olarak pembe rujunuzu alın ve dudaklarınızın dışına taşmayacak şekilde sürün.

Yukarıdaki 5 adımı doğru bir şekilde uyguladığınız zaman; siz de o hayal ettiğiniz babydoll görünüme kavuşacak ve daha güzel bir yüz hattına sahip olacaksınız. Bebeksi bir görünüm ile artık karşınızdakileri etkilemeniz de kolaylaşacak. Bebeksi makyaj sırları sayesinde, artık daha doğal bir duruşa kavuşacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git