Bayramda Nasıl Şık Olunur?

Bayramda Nasıl Şık Olunur?

Bayramda da yapacağınız doğru tercihler ile oldukça şık ve zarif görünebilirsiniz. Ramazan Bayramı’nda ister ev gezmesine, ister tatile gidecek olun; yapacağınız kombinlere daha fazla özen gösterin. Zira senede 2 kere bayram oluyor ve bayramda insanlar tabiri yerinde ise 40 yılda bir gördükleri kişileri görüyorlar. Bu yüzden kombin yaparken daha titiz ve dikkatli bir biçimde hareket etmek gerekiyor. Bayram kombin önerilerimiz sayesinde bu bayramda siz de şık ve zarif görünecek ve gideceğiniz her ortamda insanları etkileyeceksiniz. Sizlere bu yazıda bayram için farklı tarzlara göre kombin önerileri sunacağız. Bu yüzden öncelikle nasıl giyindiğinizi bir kafanızda toparlayın ve daha sonra verdiğimiz kombinleri teker teker inceleyerek, kendiniz için en uygun olan kombini seçin. Bayramda kadınlara özel olarak vereceğimiz kombinlerde hem açık bayanlar, hem tesettürlü hanımlar, hem genç kızlar, hem de olgun bayanlar için farklı kombin önerileri mevcuttur. Bunun yanı sıra klasik giyim tarzına sahip olanlar için ayrı, sportif bir görünüm arayanlar için farklı kombinler vereceğiz.

Tesettürlü Kadınlar İçin Klasik Şıklık

İlk olarak klasik bir görünüm arayan ve tercihi gereği kapalı giyinen kadınlar özel kombinler sunacağız. İlk olarak bayramda klasik şıklık arayan kapalı kadınlar; açık renklerdeki bluzları, gömlekleri, tunikleri ya da elbiseleri tercih edebilirler. Yine tesettüre uygun etekler de bu noktada ön plana çıkıyor. Ramazan Bayramı yaz mevsimine denk geldiği için açık renkler ön planda olmalı. Pardesü yerine ferace, eşarp yerine şal kullanımı ile birlikte modern tesettür kombinleri oluşturmak da mümkün. Klasik bir kombinde yer alması gereken ayakkabı mutlaka topuklu bir ayakkabı olmalı. Renk seçiminde pudra rengi, yeşil, mavi ya da siyah ayakkabılar tercih edilebilir. Çanta tercihinde de orta boy bir kol çantası seçimi yapılabilir. Çantanın rengi de kombine uyum sağlayacak açık bir tonda olmalı. Eğer bu konuda riske girmek istemiyorsanız; ayakkabınızı da, çantanızı da siyah renk olarak tercih edebilirsiniz.

Açık Giyinen Bayanlara Özel Klasik Görünüm

Açık giyinen bayanlar için klasik bayram kombinlerinde yine açık renk ve tonları ön plana çıkıyor. Zira bayram yaz mevsimine denk geliyor ve havaların bir hayli sıcak olacağı söyleniyor. Bu yüzden önerimizi üstünüze koyu renklerde kıyafet ya da elbise tercihi yapmamanız. Özellikle siyah rengi güneşi çekeceği için sizi de zor durumda bırakabilir. Açık giyinen ancak vücudunun fazla görünmesini istemeyen bayanlar; diz hizasında etekleri, elbiseleri tercih edebilirler. Üzerlerinde bir bluz alarak kombinlerini tamamlayabilirler. Her ne kadar dış giyim parçasına gerek olmasa da; bir ceket alınabilir, bu kombinin daha şık ve asil durmasına yardımcı olacaktır. Diz hizasına kadar uzanan eteklerin yanı sıra pantolon tercihi de yapılabilir. Açık ve cesur bir giyim tarzı arıyorsanız; mini etek ve elbiseleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Dekolteli bluzlar, birkaç düğmesi açık gömlekler kombininizde yerini alabilir. Elbise seçiminde ister mini ya da kısa elbiseleri, isterseniz de dekolteli ya da yırtmaçlı elbiseleri tercih edebilirsiniz. Saç konusunda tercihiniz topuzlu bir model olmalıdır. Bu arada ayakkabı ve çanta tercihleri de kombinde yer alan parçaların renklerine göre yapılmalı. Riske girmek istemeyenler için siyah kurtarıcı renk olacaktır. Bu arada klasik görünüme spor ayakkabı gitmeyeceğiniz için; açık topuklu ayakkabılara yönelebilirsiniz.

Genç Kızlar İçin Cesur Bir Tarz

Ramazan Bayramı kombin önerilerinde genç kızlar için de birçok farklı kombin yer alıyor. Bu bölümde cesur bir giyim tarzına sahip olan genç kızlara özel kombinler bulacaksınız. Öncelikle bir giyim tarzına sahip olan genç kızların dekolteli ve yırtmaçlı elbiseleri tercih edebileceklerini tercih etmek isteriz. Tabi bunda bayram ziyaretlerinin yapılıp yapılmayacağı etkilidir. Zira ev gezmeleri için dekolte ve yırtmaç detayı bulunan elbiseleri tercih etmek yersiz olacaktır. Bunun yerinde kısa boylu askılı elbiseler tercih edilebilir. Onun dışında bayramda tatil yapacak olanlar dekolte ve yırtmaçlı elbiseleri giyebilirler. Kıyafetler arasından ise; mini boy etekleri, mini şortları, askılı bluzları, sırt dekolteli bluzları, atletleri tercih edebilirsiniz. Hatta bayram tatili için gidilecek bölge sıcak bir bölge ise; kısa üstler de seçilebilir.

Sportif Görünüm Arayan Genç Kızlara Özel Kombinler

Bayramda da spor bir görünüm arayan genç kızlar; dar kesim pantolonları, kotları, tişörtleri tercih edebilirler. Bu şekilde ister ev gezmesine, isterse de tatile gidebilirler. Sportif kombinde etekleri pek fazla tercih etmediğimiz için pantolonlara yönelmeniz daha uygun olacaktır. Bez, babet ya da sandalet tarzı ayakkabılar tercih edilmelidir. Çanta seçiminde omuza asılan çantalar ya da sırt çantaları tercih edilebilir.

Spor Bir Kombin Arayan Kadınlara Stil Önerisi

Spor bir stil oluşturmak isteyen kadınlar için de farklı Ramazan Bayramı için kombin önerileri mevcuttur. Spor bir tarz oluşturmak isteyen bayanlara yine pantolonları tercih etmelerini öneriyoruz. Atlet, tişört ya da spor kesimi ile dikkat çeken bluzlar bu alanda kadınların tercihi olmalıdır. Açık ayakkabıları, bez ve babetleri bu noktada tercih edebilirsiniz.

Kapalı Sportif Kombin İçin Fikir

Vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde pantolon ve tunik seçimleri ile spor bir kombin elde edebilirsiniz. Spor kesimi ile dikkat çeken bluzları seçmeniz gerekiyor tabi. Ayakkabı seçiminde bez ya da babet ayakkabıların yanı sıra sandaletler tercihiniz olmalıdır. Başörtüsü tercihinde de daha canlı renklerin ön plana çıktığı modelleri tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Genç Kızlar İçin Abiye Şıklığı

Abiye özel davetlerin en fazla ön plana çıkan giyim parçasıdır. Bayramlarda da yine birçok bayan abiye ile aradığı şık ve zarif görünümü elde ediyor. Bayram için kombin önerileri bölümümüzde abiyeler de geniş bir şekilde kendisine yer buluyor. Genç kızların bu alanda yaşlarına uygun olan abiyeleri tercih etmeleri gerekiyor. Kadınsı bir tutumdan uzak durmak gerekiyor. Mini, kısa ve sırt dekolteli abiyeler seçilebilir. Abiyelerin renk seçiminin açık renk ve tonlarında olması da önemli bir tutum olacaktır. Bu arada açık topuklu bir ayakkabı, babet, bez ayakkabı ya da sandalet tercih edilebilir. Ele alınacak olan çanta mutlaka portföy bir çanta olmalıdır.

Kadınlara Özel Abiye Görünüm

Kadınlar da Ramazan Bayramı için kombin yaparken abiyeleri rahatlıkla tercih edebilirler. Gösterişi seven bayanlar dantelli, taşlı ve işlemeli abiyeleri tercih edebilirler. Bu arada abiyenin renk seçiminde mutlaka yaz modasına uygun olacak olan renkler tercih edilmelidir. Ayakkabı seçiminde özgür bir tavır sergileyebilirsiniz, makyajınız hafif tonlarda olmalı ve elinize de bir portföy çanta almalısınız. Bu şekilde Ramazan Bayramı ziyaretlerinizi oldukça şık ve zarif bir kombin ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kapalı Bayanlar İçin Abiye Kombinler

Tesettüre uygun bir biçimde giyinmeyi tercih eden kadınlar da kapalı abiyeler ile Ramazan Bayramı’nda oldukça şık ve zarif bir görünüme kavuşabilirler. Abiyelerin renklerinin yaz modası ile uyumlu olması; bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta olarak dikkat çekmektedir, ayakkabı seçiminde özgür davranabilirsiniz, ancak çantanız mutlaka ele alınacak portföy bir çanta olmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git