Bayramda Nasıl Giyinmeli?

Bayramda Nasıl Giyinmeli?
10 Eylül 2016 tarihinde eklendi, 817 kez okundu.

Bayramda Nasıl Giyinmeli?

Bayram kıyafet ve elbise seçimi yaparken hem şık olmak, hem de rahat görünmek zorundayız. Misafirlere hizmet edeceğimiz için rahat bir yapıda olan bayramlıklar bize çok fayda sağlayacak. Tabi olduğumuzdan daha da şık olmak adına, kıyafet ve elbiselerin muazzam görünmesi de gerekiyor. Yani hem şık, hem de konforlu parçaları birleştirmek lazım. Elbise seçiminde bol bir yapıda olan elbiseler bu konuda bize yardımcı olacaktır. Kıyafet kombini yaparken de; bluz ve tuniklerle birlikte etekleri meç etmek en doğru tercihtir. Bayramda bu şekilde rahat ve şık kombinler ile hem karşımızdaki insanların beğenisini toplamamız, hem de kendimizi daha rahat hissetmemiz kolaylaşacak. Bayramlık modelleri içerisinden seçim yaparken; Sonbahar mevsiminde olduğumuz için sezonun modasına göre tercihlerde bulunmamız da büyük bir öneme sahip.

bayramda-ne-giymeli

Sonbahar Olduğundan Renk Seçimine Dikkat

Rengarenk ve çiçek desenli kıyafetler artık Sonbaharla birlikte pek tercih edilmiyor. Zaten Sonbaharda bu tür kıyafetlerin tercih edilmemesi de gerekiyor. Bayramlık kıyafetler arasından seçim yaparken siz de bu noktaya dikkat etmeli ve Sonbahara uyum sağlayacak olan parçaları bir araya getirmelisiniz, parçaların renginin birbirine ve mevsime uyumu da göz ardı edilmemelidir.

Bayramlıklarla Özel Geceler Karıştırılmamalı

Bayram için kombin yapacak olanların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta; elbise ya da kıyafetlerin gece kıyafetleri ile karıştırılmamasıdır. Bazı bayanlar bayramlıklarla gece kıyafetlerini birbirine çok sık karıştırarak, hata yapıyor. Unutmamalısınız ki; özel davetlerde giydiğiniz abiyeler; daha gösterişli bir yapıdadır. Bayramlık seçimi yaparken, abiyelerin daha sade ve düz bir yapıda olmasına özen gösterilmelidir. Bu ayırımı doğru bir şekilde yaparsanız; tam anlamıyla bayramda istediğiniz stili elde edebilirsiniz, aksi halde dikkat çekici görünmeye çalışırken; oldukça komik bir duruşa düşebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git