Basenleri Geniş Olanlar Nasıl Elbise Giymeli?

Basenleri Geniş Olanlar Nasıl Elbise Giymeli?
17 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.123 kez okundu.

Basenleri Geniş Olanlar İçin Giyim Önerileri 

Birçok kadının yaşadığı basen sorunu, kıyafet ve elbise seçiminde de karşılarına çıkar. Bazen spora ve diyete heves edilse de; bu hem zaman, hem de sabır gerektiren bir durumdur. Bu yüzden nasıl giyinmeniz gerektiğini bilmeli ve basenlerinizle barışık bir şekilde kombinler oluşturmalısınız.

Baseni geniş olan bayanlar; fazlalıklarını gizleyerek, oldukça zarif ve ince bir görünüme sahip olabilirler.

Basenleri olarak bayanlar; birçok numara sayesinde giyim konusunda bunu gizleyebilir ve minimuma indirebilirler. Basenli kadınların elbise ve kıyafet seçimlerinde seçici davranarak hareket etmeleri lazım. Dünyaca ünlü şarkısı Beyonce, Nicki Minaj gibi isimler de basen sorunları olmasına rağmen, bunu avantaja çevirerek, daha seksi ve sıra dışı görünüyorlar. Hem basenlerinize şekil vererek, hem de nasıl giyinmeniz gerektiğini bilerek hareket ettiğiniz takdirde; siz de onlar gibi daha seksi ve güzel görünebilirsiniz. Giyim konusunda basenli kadınların dikkat etmeleri gerekenleri sıralayacağız.

Renk Seçimlerine Dikkat!

Eğer iri kalçalara sahipseniz; her renk size uygundur. Bir de boyunuz kısaysa; daha seçici olmak durumundasınız. Basenlerinizi geri plana atacak olan renkleri seçmenizde fayda var. Özellikle siyah bu noktada kurtarıcı bir renk olarak dikkat çekiyor. Ancak siyahı sürekli olarak kombinlerinizde tercih etmeniz; hem sizin içinizi karartır, hem de dışarıdan bakıldığı zaman, “bir kusuru var ki siyah giyinmiş, gizlemeye çalışıyor” düşüncesinin ortaya çıkmasına neden olur. Bu yüzden siyahtan başka; lacivert, çikolata rengi, koyu kahve, koyu gri, çivit mavisi de size basenlerinizi ve geniş kalçalarınızı gizleme konusunda yardımcı olacaktır.

Üst Giyim Modellerinde Abartıya Kaçın

Basenleriniz geniş olduğunda ister istemez gözler aşağıya kayacağı için; siz de dikkati üst bölüme çekmeye çalışın. Göğüs dekolteli kıyafetler bu noktada siz fayda sağlarken; pullu payetli, parıltılı ve ışıltılı tasarımlar da yine ilginin üst bölüme doğru çekilmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda üst bölüm için tercih edeceğiniz giyim modellerinin renkli ve canlı olmasına da özen gösterin.

Uzun Üst Giyim Parçalarını Kullanın

Basenleri gizlemenin en iyi yollarından bir tanesi de; üst bölüme tercih edilecek olan parçaların uzun bir yapıda olmasıdır. Kışın uzun hırka ve yelekler bu konuda size fayda sağlarken; uzun yapıları ile dikkat çeken bluz ve tunikler de yine her mevsimde sizin yardımcınız olacaktır.

V Yaka Tam Da Size Göre

Eğer basenleriniz var ve kalçalarınız geniş ise, V yakalı modeller size uygun olacak. V yaka elbiseler basenlerinizi gizleyerek, her türlü davete gönül rahatlığıyla katılabilirsiniz. Bu arada günlük kombinlerde de yine V yaka günlük elbiseleri ya da V yaka bluzları kullanabilirsiniz.

Orta Seviye Topukluları Giyin

Basenli bayanlar için en uygun ayakkabılar; orta seviyedeki topuklulardır. Düz taban ayakkabılar ve bacak boyunu kesen modeller; basenli kadınlar için uygun olmayan parçalardır. Gerek günlük kombinlerde, gerekse de özel davetler için oluşturulan tarzda mutlaka orta seviye topuklulara yönelmelisiniz.

Doğru Tercihle Pantolonlardan Uzaklaşmayın

Genelde basenleri olan ve iri kalçalara sahip olan hanımlar; pantolon giymekten kaçınıyor. Pantolonların, onları daha çirkin gösterdiği düşüncesi ile hareket ederek; birçok basenli bayan pantolonlardan uzak duruyor. Ancak yüksek belli pantolonları tercih ederek, hem basen sorununuzu gizleyebilir, hem de pantolonlarla aranıza koyduğunuz mesafeyi ortadan kaldırabilirsiniz.

Basenli Kadınlarda Mayo ve Bikini Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Yazın mayo ve bikini içerisine girmek, basenli kadınların belki de en çok düşündüğü ve canını sıkan durumdur. Ancak mayo ve bikini seçiminde yapılacak olan doğru hareketlerle basenlerinizin göz önünde olmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için mevsim yaz bile olsa sizin koyu tonlardaki tasarımları tercih etmeniz lazım. Bikini için ise mutlaka yüksek belli modelleri seçmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git