Baharda Aşkla Yaşanılacak Dekorasyon Seçimi

Baharda Aşkla Yaşanılacak Dekorasyon Seçimi

Nisan ayını geride bıraktığımız şu günlerde baharın ılık esintilerini artık hissetmeye başladık hepimiz. Evlerimizde nefes almadan yaptığımız bahar temizliklerinin artığı bu günlerde evlerimizin havasını bahar görünümüne kavuşturmanız için sizlere bahar dekorasyonu yapmanız için gereken 7 öneriyi sağlayacağız.

Ferah ve şık dekorasyonlarla evlerinize ferahlık getirmeye, özel yaşam alanlarınızda mis gibi bahar havasını ciğerlerinize çekmeye hayır demezsiniz. O halde 7 öneri ile sağlam, eğlenceli bir bahar sizleri bekliyor!

Bahar hazırlıklarımıza başlarken fazla mal göz çıkarmaz düşüncesini bir kenara bırakıp tüm fazlalıklardan kurtuluyoruz!

Öncelikle fazlalık eşyaları ortalardan, gözünüzün önünden kaldırın ki fikirleriniz açılsın. Faturalar, anahtarlıklar, gazeteler gibi göze batacak her fazlalılığı ya atın ya da rafa kaldırın. Unutmamamız gereken bir şey varsa oda fazla eşyaların ortamı kötü göstermesidir.

Sarı Renk Yaz Dekorasyon Fikirleri

Duvarlarınızı canlı renklerle boyayın.

Baharın sıcak nefesini aklımıza getiren hiç kuşkusuz objeler, desenli kumaş odanızın çıkış noktası olmalıdır. Objeleri veya desenleri baharın sıcak atmosferine uyum sağlayacağını düşündüğünüz renkleri tercih edebilirsiniz. Bu konuda en ufak tereddüde kapılmadan sonuna kadar cesaretli ve özgüvenli olun, evinizdeki göze en yakın olan duvarı pembe rengine boyayabilirsiniz ve renkli tablolar, raflar, aksesuarlar ve biblolar çiçekler ile odalarınıza canlılık getirin.

Kış aylarında göze alışık gelen tüm mobilyaların yerlerini değiştirmeye üşenmeyin, kuşkusuz bu uygulama en dikkat çekici ve ortamı sıcak tutacak bir çalışma olabilir. Ayağınızın altında olan sepet, sehpa gibi küçük nadiren kullandığınız mobilyalarınızı çatı katına kaldırın ya da köşelere yerleştirin. Kanepelerinizi, büfelerinizi veya tek kapılı dolaplarınızı çapraz şekilde yerleştirmelisiniz ve bu şekilde odanız büyük bir görünüme kavuşacak sizde oldukça rahatlayacaksınız. Odanıza daha fazla ferahlık ve derinlik vermek istiyorsanız duvara sıfır yanaştırmak yerine duvardan yarım metre ileride çekmeyi tercih etmelisiniz.

Renkli Ev Dekorasyon Fikirleri

Evinizin aydınlatması hiç şüphesiz bahar dekorasyonunda en önemli detaylardan bir tanesidir, nitekim eve gelen ışık daima ortamı enerjik ve canlı tutacaktır. Tavandan tabana asılmış aydınlatma lambalarınız evinizin odasını daima basık gösterir. Evinizde renklendirdiğiniz bir köşeye aydınlatma sistemi kurarsanız kuşkusuz bu uygulama odanızın ruhunu sevecektir, derinlik etkisi oluşturacaktır. Oturduğumuz evlerin çoğunda aydınlatma çalışmaları eski modeldir ve bizlere değişmesi gerektiğini artık üzerine basa basa söylemektedir. Yeni trend, moda tasarımlı abajur ve lambalarla ev ortamınıza mükemmel bir enerji getireceksiniz.

Aynalar ve tablolar aslında bizlerin kişiliklerini yansıtır düzeyde önemli olduğu için bunlara da çok dikkat etmeliyiz. Duvarlarımıza tablolar ile hareket vermek istiyorsak ünlü ressamların iç açıcı, enerjik ve aydın tablolarını tercih etmelisiniz. Tablo görüntüsünün püf bir noktası vardır oda bu tabloyu kanepe veya herhangi bir mobilyadan 35-40 cm üst kenar kısmına yerleştirmelisiniz. Böyle yaptığınızda şuan ki mevcut tablo ile önerimize uyduğunuz uygulama arasındaki farklılığı gözle görmemek imkansız olacaktır. Aynalar sihirli bir objedir aslında, ev ortamınızda kullandığınız ayna mekana da aynı sihri gösterip ayrı bir şıklık katacaktır aslında. Aynayı yerleştirirken ışığa karşılık gelebilecek yerlere koymayı tercih etmeniz mükemmel bir görüntü ve canlılık getirecektir.

Yaza Özel Ev Dekorasyonu Fikirleri

Olmazsa olmazımız çiçeklerimiz ve bitkilerimiz ile evlerinize yeni bir tat yeni bir soluk gelecek aslında. Bitkilerinizi ortama yerleştirirken monoton köşelere koymaya dikkat edin. Yapraklı bir bitkiyi evinize koyduğunuzda odanızın havasının nasıl değiştiğini fark edeceksiniz. Nitekim pencerelerinizin önlerine koyacağınız küçük saksılı renkli ve cıvıl cıvıl çiçekler odanıza zariflik, ışıltı ve harikalık ekleyecektir. Evinizde bohem havası olmasını istiyorsanız vazolarınızın içine buket koymayı unutmayın.

Bahara özel dekorasyon fikirleri için birkaç resim vermeden edemeyeceğiz. Galeriye göz atarak, bu konuda fikir sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git