Bacak İnceltme Egzersizleri

Bacak İnceltme Egzersizleri
8 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 465 kez okundu.

Evde Bacak İncelten Egzersiz Hareketleri

Günümüzde biz bayanların en sık yaşadığımız sorundur kalın ve basenli bacaklar… Bu yüzden birçok kıyafeti ve elbiseyi giymekte zorlanırken, mini giyim modellerinden de uzak durmak zorunda kalıyoruz. Ancak basit egzersiz hareketlerini düzenli bir şekilde uygulayarak, daha ince bacaklara sahip olmak mümkün. Bunun için ev ortamında kendinize bir program oluşturarak çalışabilir ve daha ince bacaklara sahip olabilirsiniz.

bacak-inceltme-yontemleri

Daha ince ve güzel bacaklar için düzenli olarak egzersiz yapmak gerekir.

Daha ince bacaklar, her kadının hayalidir. Zira bu şekilde kadınlar daha seksi ve daha alımlı görünme imkanı bulacaklardır. Kalın ve basenli bacaklar ise; kadınların kötü görünmesine neden olurken, birçok kıyafet ve elbiseyi giymesine de engeldir. Ancak bu durumdan kendi imkanlarınız sayesinde, evde yapacağınız birkaç farklı egzersiz ile kurtulabilirsiniz. Enmodabox.com olarak sizlere bacak inceltme yöntemleri hakkında bilgiler vereceğiz ve bir egzersiz programı sunacağız.

Daha İnce ve Zarif Bacaklar İçin

bacak-inceltmek-icin-neler-yapilmali

Daha İnce ve Zarif Bacaklar İçin Hangi Egzersizler Yapılmalıdır?

Her gün olmasa da, 2 günde bir olacak şekilde, evde yapacağınız bölgesel zayıflama hareketleri sayesinde siz de daha ince ve zarif bacaklara kavuşacaksınız. Bacak bölgelerini sıkılaştırmaya yarayan bu hareketler; daha güzel bacaklara sahip olmanızı, istediğiniz gibi mini ve dar kesim parçaları giymenizi sağlayacak. Hareketleri yapmaya başladığınızda, ham olmanız dolayısıyla birkaç gün ağrı çekebilirsiniz. Ancak alışkanlık kazandıktan sonra bu ağrılar ortadan kalkacak ve kendinizi daha zinde hissedeceksiniz. Şimdi bacak inceltme hareketlerine birlikte göz atalım.

Mekik

Sırtüstü yere uzanın ve elleriniz başınızın arkasında bildiğimiz mekik pozisyonu alın. Kafanızı öne doğru getirin ve tekrar sırtüstü uzanma pozisyonuna dönün. 3 set halinde 10’ar kere bu hareketi yapmanız yeterlidir. Set arasında 30 saniye kadar dinlenmelisiniz.

Çömelme Hareketi

Ayaklarınızı omuz hizasına kadar açarak, dizlerinizi hafif çıkaracak şekilde çömelin ve bunu da aynı şekilde 3 set halinde 10’ar defa yapın. İlk başta ağırlık kullanmadan bu hareketi yapabilirsiniz. İlerleyen zamanda, her 2 ayağınıza da eşit ağırlıklar takarak hareketi daha zor hale getirebilirsiniz.

Merdiven Çıkma Hareketi

Yaklaşık 30 cm yükseklikte üzerine çıkabileceğiniz bir tahtaya ihtiyacınız olacak. Varsa step tahtası tercihiniz olsun. Tahtanın üzerine, adeta merdivene tırmanıyormuş gibi çıkacaksınız. Kalça bölgesini sıkılaştıran bu hareket, bacaklarınızı da inceltecektir.

Bisiklet Sürme Egzersizi

Spor salonlarında gördüğümüz bisiklet sürme aletleri; karın ve bacak inceltme konusunda büyük bir fırsattır. Evinize bu aletlerden alabilir ya da dışarıda normal bisiklet sürerek de bu egzersizi gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı bir şekilde yağ yakmanızı sağlayacak olan bu hareket; bacaklarınızın incelmesine olanak tanıyacaktır.

Yürüme

Her gün düzenli olarak yürüyüş yapmanın vücuda birçok faydası bulunurken; bacak inceltme konusunda da yine hafif tempolu yürüyüşler size fayda sağlayacaktır.

Bacak Çekme

Göbek bölgesini harekete geçirmek için yapılan bu egzersiz, sırtüstü uzanıp, dizlerinizi karnınıza çekme şeklinde yapılmaktadır. Göbek bölgesinin yanı sıra; bacaklar hareket ettiği için, bacakların erimesine de yardımcı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git