Adriana Lima Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Adriana Lima Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
7 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 677 kez okundu.

Adriana Lima’nın Muhteşem Göz Makyajının Detayları 

Milyonlarca hayranı bulunan Victoria’s Secret’in asil ve seksi meleği Adriana Lima; tarzıyla genç bayanlara ilham veriyor. Birçok bayan onun gibi giyinmek, onun gibi makyaj yapmak, kısacası onun stiline sahip olmak istiyor. Ancak bunun için en ufak detayı bile atlamadan hareket etmeniz gerekiyor.

Adriana Lima; her türlü ortamda, duruşu, giyimi, saç stili ve makyajı ile trend olmayı başaran dünyanın en seksi top modelleri arasında yer alıyor. Herkes onun gibi bir stile sahip olmak isterken; aslında onun nasıl bu kadar seksi göründüğünü bilmiyor. Adriana Lima tarzına bürünmek için ilk olarak onun gibi makyaj yapmanız lazım. Zira onun gibi elmacık kemikleriniz ortaya çıksın ve gözlerinizin çekiciliği belirginleşsin. Adriana Lima makyajı içerisinde en çok dikkat çeken ve bayanların en fazla ilgilendikleri nokta ise; göz makyajı oluyor. Biz de sizlere bu konuda adım adım yardımcı olacağız.

Adriana Lima dumanlı göz makyajı ile katıldığı her ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Siz de onun gibi çekici ve güzel bakışlı olabilirsiniz.

Adriana Lima Gözlerine Hazır Olun

Tartışmasız dünyanın en seksi ve en çekici top modelleri arasında yer alan Adriana Lima göz makyajında bilmeniz gereken birçok detay bulunuyor. Kendisine de bir dönem röportaj esnasında; “göz makyajınızı nasıl yapıyor ve kendinizi nasıl hissediyorsunuz” şeklinde bir soru sorulmuştu. Güzel ve başarılı yıldızın cevabı ise açık ve netti. Dumanlı gözler sayesinde kendimi daha seksi hissediyorum diyen Adriana Lima; aslında göz makyajıyla alakalı sırrı da vermişti. Şimdi detaylarıyla bu makyajın nasıl yapıldığına bakalım.

  • İlk önce göz kapaklarına primer sürmeniz gerekiyor. Makyaja hazır hale gelmeniz için bunu atlamamalısınız. Zira temeli sağlam atmazsanız; sonrasında çürükler meydana gelebilir ve istediğiniz makyajı elde edemezsiniz.
  • Ardından göz kapaklarınızın bütününe nötr farları sürmeniz lazım.
  • Üst kısımda yer alan kirpiklerinizin diplerine göz kalemi ile güzel bir çizgi çekin. Orta kısımları kalın tutmanız da yarar olacaktır.
  • Üst bölüme uyguladığınız gibi; alt bölümde yer alan kirpik diplerine de kalem çekin ve daha sonra alt kısma koyu renkli bir far sürün. Farı süserken orta boyda ve yassı bir yapıda fırça kullanmalısınız.
  • Daha sonra göz farınızı temiz bir fırça yardımı ile bir güzel dağıtın.
  • Son olarak 2 kat maskara sürün.

Yukarıda maddeler halinde sizlere aktarmış olduğumuz adımları doğru bir şekilde ve sırasıyla uygularsanız; siz de Adriana Lima’nın bahsetmiş olduğu dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz. Bu şekilde onun kadar seksi ve çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Adriana Lima tarzına bürünmek ve onun gibi ilgi çekici görünmek için siz de işe ilk olarak göz makyajınızı onun gibi yaparak başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git