7 Adımda Selena Gomez Makyajı

7 Adımda Selena Gomez Makyajı 

Dünyanın en gözde isimlerinden olan Selena Gomez; stili ile birçok genç bayanın idolü haline geldi. Özellikle makyajı ile büyük bir ilgi gören genç yıldız; makyajında kullandığı adımlar ile kusursuz bir güzelliğe kavuşuyor. Şimdi sizlere 5 adımda Selena Gomez makyajı nasıl yapılır onu göstereceğiz.

İlk önce Selena Gomez makyajında siyah göz çevresinin büyük bir öneme sahip olduğunu hatırlatmak isteriz. Kendisi genç yaşına rağmen pek de sade makyajlar tercih etmiyor. İşe ilk olarak göz kapağına açık kahve tonlarında(kiremit rengine benzer) bir baz uyguluyoruz. Ardından eyeliner fırçasını elimize alarak, gözün üst kısmına ince bir çizgi çekiyoruz ve başka bir fırça yardımı ile bu eyelineri dağıtıyoruz.

Daha sonra 2. Adımda kaşın alt kısmını aydınlatıyoruz ve göz pınarına kadar bu aydınlatma işlemini uyguluyoruz. Gözlere de siyah kalem çekiyoruz. Hatta göz kapağının üst bölümüne de bu siyah kalemi uygulayarak daha net bir görüntü elde etmemiz mümkündür.

3. adımda tıpkı gözlerin üst kısmına olduğu gibi, alt kısmına da eyeliner fırçası ile ince bir eyeliner çekiyoruz ve ardından başka bir fırça yardımı ile dağıtıyoruz. Koyu renk bir makyaj tercih edildiği için; bolca rimel kullanmamız gerekiyor. Bu yüzden rimeli bolca uyguluyoruz. Bu işlemleri 2 göze de aynı şekilde uyguluyoruz.

5. adımda ince bir fondöten seçerek yüzümüze sürüyoruz. Ardından doğal bir göz altı kapatıcısı yardımı ile göz atlarına işlem yapıyoruz.

Selena Gomez’in yanak kasları geniş olduğundan; 6. Adımda yanak çukurunu belirgin bir hale getirecek şekilde allık kullanmamız gerekiyor. Ardından göz altına ve alın kısmın pudra sürüyoruz.

Sonraki adımımızda gözlerin vurgusunu daha da arttırmak için kaşları koyulaştırmamız gerekiyor. Zaten kara kaşlı iseniz; bunu uygulamanıza gerek yok. Daha çok sarışın ve kumral bayanlar için bu adım gerekli oluyor. Bir nevi kaşlarda boşluk olan kısım varsa onları kapatıyoruz. Koyu renk far yardımı ile kaşlarınızdaki boşlukları kapatabilirsiniz.

Son olarak ruj tercihine geliyor sıra. Siz de tıpkı Selena Gomez gibi göz alıcı rujları tercih etmelisiniz. Kırmızı, pembe, bordo rujlar bunun için daha uygun olacaktır. Bu şekilde Selena Gomez makyajına sahip olmuş olacaksınız.

Selena Gomez Makyajında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar? 

Selena Gomez makyajında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; siyah çerçeveli gözler, vurgulu bir görünüm ve göz alıcı rujlardır.

Aşağıdaki galeride Selena Gomez’in makyajına dair görseller yer almaktadır, teker teker inceleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git