7 Adımda Festival Makyajına Hazır Olun

7 Adımda Festival Makyajına Hazır Olun
6 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 396 kez okundu.

Festival Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz mevsimi, bir anlamda festival, eğlence ve parti mevsimi olarak biliniyor. Genelde festivaller ve şölenler, sıcak yaz aylarında yapılıyor. Festival, yani yaz mevsiminin yaklaşması nedeniyle de bizlere sizlere festivalde ilgi çekici bir kız olmanız için makyaj konusunda birtakım bilgiler vereceğiz ve en pratik şekilde festival makyajını nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Festival makyajı

Çeşitli konser ve etkinliklere katılacak, kısacası festival ortamında bulunacak olan kızlar; hareketli makyaj modellerini denemeliler. Eğlenceli bir görünüme sahip olacağınız bu makyajlar sayesinde, festivale damga vuracaksınız. Fresh bir ten ve renkli eyeliner sayesinde okulunuzun bahar konserlerinde, yazın düzenlenecek olan çeşitli etkinlik ve şölenlerde ilgi çekici bir tarza sahip olacaksınız. Şimdi sizlere mavi eyeliner ve fresh bir tene sahip olacağınız enerjik bir festival makyajı önerisinde bulunacağız. 7 adımda bu makyajı siz de kolayca kendiniz yapabilirsiniz.

Adım Adım Festival Makyajı

  1. Festival günü kusursuz bir görünüme sahip olmak ve makyajın kalıcılığını arttırmak adına, fondöteni yüzümüze eşit bir şekilde dağıtıyoruz.
  2. Yüzdeki kusurları gizlemek için kaliteli bir kapatıcı ile tende nötr bir görünüm elde etmemiz lazım.
  3. Festivalin o dinamizmini yüzümüzde taşımak adına, mutlaka elmacık kemiklerini öne çıkarmamız lazım. Bu yüzden elmacık kemiklerine renkli bir allık sürüyoruz.
  4. Göz kapaklarına nude rengi bir far sürerek, göz makyajı için en uygun zemini hazırlıyoruz.
  5. Üst kirpiklerin dip kısımlarına, turkuaz renkte bir eyeliner uyguluyoruz. Eyelinerın kuyruğunu hafif bir şekilde uygulayarak, kedi gözü vermemiz de bize daha seksi bir bakış kazandıracak.
  6. Kirpiklerine 2 kat maskara uygulayarak, göz makyajına son noktayı koyuyoruz.
  7. Dudaklarda seksi yerine doğal bir görünüm kazandırmamız gerekiyor. Çünkü bu makyajda dudaklara değil, gözlere vurgu yapıyoruz. Bu yüzden nude rengi bir ruj tercih ediyoruz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git