5 Adımda Şık ve Seksi Görünmenin Sırları

5 Adımda Şık ve Seksi Görünmenin Sırları
9 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 730 kez okundu.

5 Adımda Şık ve Seksi Görünmenin Sırları

Bir bayanın şık ve seksi görünmesi için bakımlı olması ve özellikle de giyim tarzına önem vermesi gerekiyor. Biz bu konunun moda ile alakalı noktasına bakacağız. Modaya uyumlu giyinerek, şık ve seksi görünebilirsiniz. Şimdi sizlere 5 adımda şık ve seksi olmanın sırlarını aktaracağız.

Şık ve Seksi Görünmenin Sırları

Vücudunuzu Tanıyın

Kıyafet ya da elbise seçimi yapmadan önce vücudunuzu tanımanız gerekiyor. Bir başkasında güzel duran bir kombinin sizde de aynı duruşu sergileyeceği kesin değildir. Bu yüzden vücut proporsiyonunuza göre seçim yapmanız gerekiyor. Kıyafetin üzerinizde ne çok dar, ne de çok bol olmamasına dikkat edin ve mevsimlere göre giyinmeyi de ihmal etmeyin.

Konsepte Göre Giyinin

Katılacağınız bir mekana, bir davete ya da özel bir akşam yemeğine göre giyinmeniz de seksi ve şık görünmeniz adına dikkat etmeniz gereken bir noktadır. Sokak stili için ayrı, özel davetler için ayrı kombinler oluşturmalı ve konsepte göre giyinmelisiniz.

Renkleri Fazla Karıştırmayın

Her ne kadar yazın renkli kumaşlar moda olsa da; siz kesinlikle renk karışımı yapmayın. En fazla 2 rengi bir arada tercih edin ve aynı rengin farklı tonlarını kullanın.

Kombin Yaparken Dekolte Tercih Edin

İşin seksilik kısmına biraz daha değinecek olur isek; elbise ve kıyafetlerinizde dekolte vermeyi ihmal etmeyin. Vereceğiniz bir göğüs dekoltesi ya da sırt dekoltesi; seksapalitenizi arttıracaktır. Bunun yanı sıra omuzda, belde bir çıplaklık ya da bacaklarda çıplaklık da seksi görünmenize yardımcı olacaktır.

Ayakkabı ve Çanta Uyumuna Özen Gösterin

Kombin yaparken ayakkabı ve çantaların birbiri ile uyumlu olmasına özen gösterin. Şık olmak için sadece kıyafetin ya da elbisenin güzel olması yetmez. Aynı zamanda çanta ve ayakkabının birbiri ile uyumlu olması gerekir. Seçilen uyumlu çanta ve ayakkabının da kombinde sırıtmaması lazım.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git