5 Adımda Lady Gaga Stili

5 Adımda Lady Gaga Stili
8 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 544 kez okundu.

Lady Gaga Stilindeki En Önemli Detaylar

İlerleyen yaşına rağmen hala gözlerden düşmeyen ve dünyanın en büyük top yıldızları arasında gösterilen Lady Gaga, aykırı stili ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Adeta attığı her adımı konu olan dünyaca ünlü yıldız; modanın en önemli ikonlarından da bir tanesi. Çılgın tarzı, sıra dışı kişiliği ve cesur tavırlarıyla da ön plana çıkan top yıldız, kendisine has tarzıyla da herkesin beğenisi kazanıyor.

Topuksuz ayakkabıları, oyuncaklardan meydana gelen elbiseleri; onun çılgın ve cesur tarzının ortaya çıkmasındaki en büyük etken kuşkusuz… Kendisini adeta modaya adamış olan ve başlı başına modaya yön veren isimlerden olmayı başaran Lady Gaga; kadınların sadece etten ibaret olmadığını ve onların da erkeklerle eşit olduğunu ifade eten etten elbisesiyle de geniş yankı uyandırmıştı. Tarzı ile zaman zaman toplumsal olaylara da değinen dünyaca ünlü top yıldız; bu sayede sadece karşı cinsin değil, aynı zamanda hemcinslerinin de dikkatini çekmeyi başarıyor. Enmodabox.com olarak biz de sizin için bu cesur ve tarz sahibi kadını incelemeye aldık ve 5 adımda onun aykırı stiline göz atalım istedik.

Cesur Kıyafetler

Cesur kıyafetleri tercih eden Lady Gaga; Madonna ile başlayan bu akımı devam ettiriyor. 

Cesur kıyafetler akımının Madonna ile dünyada baş gösterdiğini biliyoruz. Madonna’dan ilham alarak hareket eden dünyaca ünlü top yıldız Lady Gaga da; bu akımı başarılı bir şekilde devam ettiren ünlülerin başında geliyor. Sadece tülden ibaret olan kıyafetleri bile onun ne kadar cesaretli bir kadın olduğunu gözler önüne sermeye yetiyor.

Baloncuk Elbise

Lady Gaga; Türk tasarımcı Hüseyin Çağlayan imzası taşıyan baloncuk elbisesini sıklıkla giyiyor. 

Sadece plastik balonlardan ibaret olan elbisesi ile bütün dünyada geniş bir yankı uyandırmayı başarmış olan Lady Gaga; ne kadar aykırı ve özgün bir tarzı olduğunu herkese göstermişti. Onun bu stile imza atmasını sağlayan baloncuk elbisesinin bizim açımızdan özelliği ise; Türk tasarımcı Hüseyin Çağlayan tarafından elbisenin dizayn edilmiş olmasıydı. Baloncuk elbise; Lady Gaga’nın favori elbiseleri arasında yer alıyor.

Etten Elbise

MTV gecesine damga vuran etten elbise; Lady Gaga’nın kadınların sadece etten ibaret olmadığını ifade etmek adına tercih ettiği bir tasarımdı. 

Giydiği etten elbise ile moda dünyasında adeta yeni bir döneme imza atmayı başaran Lady Gaga; bu elbisesi ile aslında kadınları savunuyor ve toplumun bir kesimi tarafından ortaya atılan kadınların etten ibaret olduğu düşüncesine karşı savaş açıyordu. MTV müzik ödülleri gecesinde giydiği etten elbisesi ile bütün dünyanın dikkatini çekmeyi başaran Lady Gaga; cesur kişiliğini de bir kez daha gözler önüne seriyordu.

Topuksuz Ayakkabılar

30 santimi bulan topuksuz ayakkabılar, Lady Gaga stilinin bir numaralı parçası… 

Lady Gaga ayakkabıları denilince şüphesiz akla ilk olarak topuksuz ayakkabılar geliyor. Meşhur olan topuksuz ayakkabıları ile stilini tamamlayan dünyaca ünlü yıldızın; 30 santimli bulan bu ayakkabılarla nasıl yürüdüğü ise merak konusu olmuştu. Ancak o aykırı ve cesur kişiliğinin yanı sıra; nasıl oturup kalması gerektiğini bilen bir yıldız olarak, bunun üstesinden rahatça geliyordu. Lady Gaga stiline sahip olmak istiyorsanız; mutlaka 30 santimi bulan topuksuz ayakkabıları kullanmalısınız.

Yıldız Elbise

Sivri uçlarıyla ön plana çıkan yıldız elbisesi, Lady Gaga’nın aykırı kişiliğini açık bir şekilde yansıtıyor. 

Lady Gaga’nın asla vazgeçemediği elbiselerden bir tanesi de; yıldız elbise modeli olarak ön plana çıkıyor. Giydiği bu elbise ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmış olan ve o dönem moda dünyasının merkezine adeta bomba gibi oturan Lady Gaga; sivri çubuklarla dolu olan bu devasa kostüm sayesinde ne kadar stil sahibi bir kişi olduğunu da tüm dünyaya göstermişti.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git