5 Adımda Doğru Ruj Renginizi Bulun

5 Adımda Doğru Ruj Renginizi Bulun
24 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 495 kez okundu.

Doğru Ruj Rengini Bul 

Bayanların en ilgi çekici yanları arasında gözler ve dudaklar yer alıyor. Bu yüzden makyaj yaparken kadınların bu 2 noktaya daha fazla özen gösterdiklerini görüyorsunuz. Özellikle çekiciliği ve cazibeyi ön plana çıkaran dudaklar; doğru bir ruj rengi ile boyanmalıdır. Eğer yanlış bir seçim yapılırsa; çekicilik falan kalmaz ve komik bir duruma düşebilirsiniz.

Biz bayanlar olarak her zaman bakımlı ve güzel görünmeyi isteriz. Bu yüzden makyaj, bizim için oldukça önemli bir noktadır. Makyajsız dışarıya adım atmayız ve özel günlerde daha fazla özenerek makyaj yaparız. Peki, makyajda ruj ne kadar önemlidir? Şunu belirtmek isteriz ki; makyajın yarısını ruj rengi kapsar. Eğer doğru rengini seçemezseniz, diğer makyaj detayları güzel bile olsa, makyajınız dışarıdan bakıldığı zaman kötü görünür. Bunun nedeni ise bayanlarda dudakların en dikkat çeken bölge olmasıdır. Rujunuzun öncelikle ten renginizle uyum içerisinde olması gerektiğiniz bilmelisiniz. Aynı şekilde yapacağınız makyajla da uyum içerisinde olmalıdır. Ancak bu şekilde yapacağınız makyaj bir anlam taşır ve sizi daha çekici gösterir. Sizlere doğru ruju bulmanız için 10 ipucu vereceğiz. İpuçlarını takip ederek siz de kendi cildiniz için en doğru ruj rengini bulabilirsiniz.

Soluk Renkli Dudaklarda Hangi Tonda Ruj Kullanılmalı?

Eğer solgun bir tene sahipseniz; şeftali, pembe, bej renkleri sizin için en uygun ruj renkleri olacaktır. Eğer esmerseniz; kahverenginin daha sıcak tonlarını tercih etmelisiniz. Soluk renkli dudaklarınızı rujla canlandırmak yerine; dumanlı göz makyajı ile dengelemeniz de mümkündür.

esmer-bayanlarin-ruj-rengi

Saç Rengine Göre Ruj Rengi Nasıl Bulunur?

Saç renginize göre en uygun ruj rengini de bulabilirsiniz. Eğer kızıl bir saç yapısına sahipseniz; bej ya da kayısı rengi rujları tercih edebilirsiniz. Sarışınsanız; mercan ve pembe rengindeki ruhlar sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. Kumral ya da esmerler için kırmızı tonları uygunken, altın rengine benzer tonlar da kullanılabilir.

kizil-sacli-bayanlar-icin-ruj

Dudakları Büyük Gösteren Rujlar Hangileri?

Eğer küçük dudaklıysanız ve dudaklarınızın daha büyük görünmesini istiyorsanız; kırmızı rengi sizin için şahane bir seçim olacaktır. Küçük dudaklara sahip olanların koyu renklerden ve meyve tonlarından uzak durmaları gerekiyor. Parlatıcı ya da balsam yardımı ile dudaklarınızın daha büyük ve dolgun görünmesine de katkıda bulunabilirsiniz.

ince-dudaklar-icin-kirmizi-ruj

Büyük Dudakların Daha Küçük Görünmesi İçin Ne Yapılmalı?

Doğru ruj rengi seçiminde; büyük dudaklılar için koyu renkler tercih edilebilir. Eğer dudaklarınızın aşırı büyük olduğunu düşünüyor ve daha küçük görünmesini istiyorsanız; koyu renklerin yanı sıra, meyve tonlarını da kullanabilirsiniz.

oranj-ruj

Ruj Rengi Ne Zaman Değiştirilir?

Yaşınızın ilerlemesi ile birlikte, ruj renginizde de değişiklikler yapmalısınız. Yüzünüzde meydana gelen değişiklikleri dikkate alarak, daha açık tonda ve dudaklarınızı daha dolgun gösteren rujları tercih etmelisiniz. Zira yaşınız ilerlemeye başladığında yüzünüzde kırışmalar meydana gelecek ve dudaklarınız da ister istemez daha küçük görünmeye başlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git