4 Farklı Yoğurtlu Yüz Maskesi

4 Farklı Yoğurtlu Yüz Maskesi
2 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 640 kez okundu.

Yoğurt içerikli yüz maskeleri son zamanlarda bayanlar tarafından çok fazla tercih ediliyor. Hem doğal içeriği hem de alınan güzel sonuçlar yoğurtlu maskelerin popülerliğini her geçen gün arttırıyor.

Yüzünüze hangi maskeyi yaparsanız yapın yüzünüzün temiz olmasına ve makyajın tamamen çıkarılmış olmasına özen gösteriniz!

Sizinle bu yazımızda 4 farklı yoğurt içerikli yüz maskesi paylaşacağız. Farklı zamanlarda farklı maskeleri deneyerek siz de kendi deneyim ve yorumlarınızı oluşturabilirsiniz. Mümkünse vermiş olduğumuz tariflerde doğal yoğurt kullanmaya çalışınız.

Limon Suyu ve Yoğurt Karışımı Yüz Maskesi

Limon suyu ve yoğurt karışımı yüz maskesini 10-15 dakika kalacak şekilde yüzünüze uygulayınız. Özellikle yüzündeki leke ve kırışıklıklardan şikayetçi olan bayanlara bu maskeyi öneriyoruz.

Limon suyu ve yoğurt karışımı klasikler arasında yer almaktadır.

Zeytinyağı ve Yoğurt Karışımı Yüz Maskesi

Zeytinyağının cilde ne kadar iyi geldiğini anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum. Özellikle gençleştirici formülü ile gençlerin en çok uyguladığı kırışıklık önleyici maske.

Gençliğin sırrı zeytinyağı, yoğurt ile bir araya geliyor.

Yoğurt, Muz ve Bal Karışımı Yüz Maskesi

3-4 kaşık yoğurdun içine çeyrek muz ve bir kaşık bal ile hazırlayabileceğiniz bu maskeyi, yaklaşık 25 dakika yüzünüzde bekletin. Devamında iyice durulayın. Sıcak su kullanmaktan kaçının. Bu maske sayesinde cilt sarkmasının önüne geçilecek ve gerginleşmesi sağlanacak.

Yeniliklere açık mısınız? Yabancı güzellik bloggerlarının en çok uyguladığı maskelerden biri, muz-yoğurt-bal maskesi.

Yoğurt ve Papatya Yağı Karışımı Yüz Maskesi

2-3 kaşık yoğurda katacağınız bir çay kaşığı papatya yağını iyice yüzünüze uygulayın. 10-15 dakika sonra soğuk su ile durulayın. Bu maske ile cildinizin pürüzsüz olması sağlanacaktır.

Papatya birçok maske formülü içerisinde yer alıyor. Yoğurt ile uygulandığında da çok iyi sonuçlar veriyor.

Maskelerde kullandığınız ürünlerin olabildiğince doğal olmasına özen gösterin. Kullandığınız malzemeler ne kadar doğal olursa etkisi de o kadar çok olacaktır. Cilt bakımı için kimyasal ürünler yerine doğal ürünler kullanmak her zaman daha iyidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git