4 Adımda Bahar Makyajı

4 Adımda Bahar Makyajı
5 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 360 kez okundu.

Bahara Özel Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bahar aylarında yoğunluktan uzak, cildimizi daha taze ve canlı gösterecek olan makyaja ihtiyaç duyarız. Eğer kışın olduğu gibi yoğun ve koyu bir makyaj tercih ederseniz; sadece sizin değil, bakışları size çevrilen herkesin içini karartırsınız. Kimse bahar aylarında böyle bir psikoloji içerisine girmek istemez doğal olarak. Siz de ne kendinizi, ne de başka kimseleri böyle bir duruma sokmayın ve bahar makyaj trendlerine göre hareket edin.

Pembe Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Özellikle güneşin kendisini göstermeye başladığı havalarda, makyajımızı da ona göre ayarlamamız lazım. Bu noktada hafif, renkli ve cildimizi taze gösterecek olan bir makyaj uygulamamız lazım. Zaten moda haftalarındaki defilelerde de bu tarz makyajlara dikkat çekildi. Sadece kıyafetler değil; makyajlar da bahara özel bir şekilde uzmanlar tarafından hazırlandı. Enmodabox.com editörlerimizin ilgisini ise; pembe göz makyajı çekti. Bu yazımızda da, pembe göz makyajı ile alakalı detaylar vereceğiz ve 4 adımda bu makyaja sahip olmanız için bilgiler sunacağız. Baharın enerjisini üzerinizde taşımak, daha taze ve renkli görünmek için siz de bu makyajı tercih edebilirsiniz.

Adım 1

İlk olarak işe fondöten seçimi ile başlıyoruz. Mutlaka cilt rengine uygun bir fondöten tercih etmelisiniz. Böylece doğallığa vurgu yapmak daha kolay olacak. Ten rengi ile fondöteni eşitleyerek, pembe göz makyajına adım atıyoruz.

Adım 2

Ardından göz primerı yardımı ile göz kapaklarının üzerine hafif ve taze bir görünüm katıyoruz. Kaliteli bir ürün tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Adım 3

Pembe tonlarında olan göz farını, fırça yardımıyla göz kapaklarına güzelce uyguluyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; far fırçasının hafif nemli bir kıvamda olmasıdır.

Son Adım

Son olarak siyah renkte maskarayı kirpiklere uyguluyoruz ve pembe göz makyajına burada noktayı koyuyoruz. Siz de artık bahara uygun hafif, taze ve renkli bir makyaja sahipsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git