2017 İlkbahar-Yaz Trend Renkler

2017 İlkbahar-Yaz Trend Renkler
15 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 610 kez okundu.

Pantone İle 2017 İlkbahar-Yaz Sezonunun Renkleri

Milano, Paris, New York gibi moda haftalarının gerçekleştirildiği ve bütün dünyanın gözünü geçirdiği önemli günlerde 2017 İlkbahar-Yaz renk trendleri de açığa çıkmıştı. Kırmızı, siyah ve beyaz gibi klasikleşmiş renklerin yanı sıra; turuncu, mavinin en açık tonu, sarının iç ısıtan yanı gibi birçok farklı renk tonu trend olarak karşımızda.

2017 İlkbahar-Yaz modası gerçekleştirilen moda haftaları ile belli olurken; yeni sezonun trend renkleri de açığa çıktı. 2017 Yaz moda renkleri içerisinde yer alan mavi, turuncu, kırmızı, sarı renkleri yeni sezonda cıvıl cıvıl kombinlerin bizi beklediğinin habercisi oluyor. Şimdi önümüzdeki sezonum trend renklerine hep birlikte göz atalım.

Mavinin Farklı Tonları

2017 İlkbahar-Yaz moda renkleri içerisinde yer alan mavi; farklı tonları ile dikkat çekiyor. Mavinin denim, Aqua ve koyu tonları yeni sezonun en moda renkleri arasında. 2017 Yaz moda renkleri Pantone Renk Enstitüsü tarafından belirlenirken, yapılan araştırmalarda mavinin daha fazla ilgi göreceği tahmin ediliyor.

Niagara Denim Mavi

Carolina Herrera, Armani, Dkny ve Altuzarra gibi pek çok marka; 2017 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarında Niagara Denim mavisine yer veriyor. 

Mavinin rahatlatıcı ve soft tonlarından olan denim mavi; özellikle Carolina Herrera tarafından elbiselerde sıkça tercih edilmiş durumda. Aynı zamanda Armani, Dkny, Altuzarra gibi pek çok marka da gerek gece elbiselerinde, gerek ipek kumaşlarında, gerek gömleklerinde bu renge yer veriyor. 2017 Yaz moda renkleri Pantone Renk Enstitüsü tarafından belirleniyor ve denim mavi ilk trend renk olarak dikkat çekiyor.

Daha Canlı Bir Mavi Tonu

Kendisine güvenen ve ciddi bir duruş arayan kadınlar; 2017 İlkbahar-Yaz trend renkleri arasında yer alan, mavinin koyu tonuna yönelmeliler. 

Denim mavinin aksine daha canlı ve belirgin bir şekilde karşımıza çıkan mavinin bu tonunun, laciverde yakın olduğunu söylesek yanlış olmaz herhalde. Daha çok kendisine güvenen ve emin adımlarla ilerlemek isteyen kadınlar bu tonu tercih edecekler.

Aqua Mavi

Yeşile kaçan tonu ile dikkat çakan Aqua mavi; 2017 İlkbahar-Yaz modasının trend renklerinden bir tanesi… 

Mavinin en açık tonu olarak Aqua maviyi söyleyebiliriz. Hatta turkuaza da kaçan bir yapısı var. Romantik ve egzortik bir hava ile yaza merhaba demek istiyorsanız; mavinin bu tonu tam da size göre. 2017 İlkbahar-Yaz modası içerisinde yer alan bu rengi, plaj kıyafetlerinde çokça göreceğiz. 

İç Isıtan Çuha Çiçeği Sarısı

Çuha çiçeği sarısı yeni sezonun trend renklerinden bir tanesi olarak, birçok yazlık tasarımda yerini alıyor. 

Geçtiğimiz İlkbahar-Yaz sezonunda sarının hardal tonu trend olurken; bu kez daha iç ısıtıcı bir ton moda renkleri arasında bulunuyor. Çuha çiçeği sarısı olarak bilinen ve daha sıcak bir ton olan sarının bu tonu; yazın o dinamik ve enerjik havasını üzerinde taşıma fırsatını bayanların ayağına kadar getiriyor. 

Kırmızı-Turuncu Birleşimi

Aşkı, sevgiyi ve içinizdeki o ateşi dışarıya yansıtmak istiyorsanız; kırmızı-turuncu birleşimi sonucu olan bu renk tonundaki tasarımları mutlaka tercih edin. 

Genelde bu renk karışımını elbiselerde göreceğiz. 2017 Yaz moda renkleri içerisinde yer alan bu karışımda; alt kısım kırmızı, üst bölüm ise turuncu tonlarında karşımıza çıkıyor. Eğer alev alev yanmak ve yazın aşkı, sevgiyi üzerinizde taşımak istiyorsanız; bu renk elbise ve tasarımlara yönelmenizi tavsiye ederiz. Genç kızlar partilere ve mezuniyet gecesine, kadınlar da düğünlere ve akşam yemeklerine bu renk karışımından oluşan elbiselerle rahatlıkla katılabilirler.

 

 

 

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git