2016 Sonbahar/Kış Modası – En Moda 9 Trend

Moda trendleri dediğimiz an akla Paris ve unutulmaz moda haftaları geliyor. 2016 Sonbahar/Kış modası da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. 2016 Sonbahar/Kış kreasyonları ve defile organizasyonlarında göze çarpan en iyi 9 moda trendini sizlerle paylaşıyoruz.

Tahmin edebileceğiniz gibi kreasyonlar göz attığınızda sokak modasına uygun olmayacağını görüyorsunuz. Bu durum gayet normal. Defilelerde hayal gücü zorlanır ama gündelik kıyafetlere firmalar daha yumuşak geçişler yaparlar. Bu geçmişten günümüze modanın kanunudur. Kreasyonlarda yer alan kıyafetleri sadece çok önemli gece ve organizasyonlarda görebilirsiniz. Bu yazı ile sadece 2016 Sonbahar/Kış modasına ayak uydurmak için bu yılın modasına göz atarak stilinize küçük dokunuşlar yapabilirsiniz.

2016 Sonbahar/Kış Modasında Dikkat Çekici 9 Trend

1.Kombinler Daha Sportif Olacak

2016 sonlarına doğru havaların soğumasıyla birlikte kıyafetlerin üzerine sportif ceketler moda olacak. Özellikle bombardıman ceketler bir adım öne çıkacak. Gündelik yaşantıda daha çok süveter ve rugby çorapları ön planda olacak.

 2.Shearling Modası Geri Dönüyor

Shearling, yani kırkılmış koyun tüyünden yapılan ceket ve paltolar çok moda olacak. Sokaklarda bunun örneklerini çok fazla göreceğiz. Özellikle rengi itibariyle Sonbahar aylarına çok yakışıyor.

3.Military Modası Hız Kesmeden Devam Ediyor

Military modası ülkemizde de çok moda oldu. Apoletli ceket ve montlar, ordu kıyafetlerini andıran desenli ve sembolli kıyafetler 2016 Sonbahar/Kış modasında da karşımıza çıkıyor.

4.Heritage Modası

Heritage modasını da farklı tarzda organizasyonlarda görmemiz mümkün olacak. Günlük yaşantıda biraz komik bir görünüm olsa da uygun atmosfer yakalandığında tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

5.Küperler Farklılaşmaya Devam Ediyor

Küpe artık daha büyük ve dikkat çekici bir hal alıyor. Sadeliğin dışına çıkan ve kombinlerde abartı bir görünüm alan küpeler 2016 Sonbahar/Kış moda trendleri arasında yer alacak.

6.Pullu Elbiseler

Dikkat çekici pullu elbiseler 2016 Sonbahar/Kış kreasyonlarında çok fazla kullanıldı. Örneklerini bu yıl sonuna doğru çok göreceğiz. Özellikle ünlülerin stilistleri önemli organizasyonlarda ünlülerin üzerinde kesinlikle kullanacaklardır.

7.Kadife Elbiseler Geri Dönüyor

Kadife elbiseler vücuda oturan kesimleri ve duruşları itibariyle elegant bir görünümün habercisi olacak. Kadife pardüseler, üzerinde yer alan küçük detaylar ile birlikte sadeliği de bir kenara bırakıyor.

8.Punk Modası

Bayanların çok büyük bir kesmi kullanmasa da dikkat çekmek isteyenler punk kültürü ile kombinleri dikkat çekici bir hale getirebilir.

9.Dar Kayak Pantolonları Bir Adım Önde

Kombinlerde daha keskin hatlar oluşturmak istiyorsanız “ski pants” olarak kreasyonlarda görebileceğiniz kayak pantolonlarını tercih edebilirsiniz.

Aklınızda topuklu ayakkabının rahat olabilme ihtimaline yönelik bir soru varsa, “Dünyanın En Rahat 10 Topuklu Ayakkabı Markası” isimli yazımızı kesinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git