2016 Sonbahar Gece Kıyafeti Önerileri

2016 Sonbahar Gece Kıyafeti Önerileri

İlkbahar ve Yaz aylarında bayanlar daha ten açıklığının ön planda olduğu elbiseleri ve kıyafetleri tercih ederlerken; Sonbahar ve kış dönemlerinde bu durum biraz daha değişiyor. Her ne kadar mini ve kısa elbiseleri bu dönemde de giyenler olsa bile; biz Enmodabox.com olarak bu tür gece kıyafetlerini bu mevsimlerde önermiyoruz. Daha çok uzun yapıda olan gece kıyafetleri Sonbahar’da moda oluyor. Sonbahar modasına uyum sağlamak adına sizin de uzun bir yapıda olan elbiseleri tercih etmeniz gerekiyor. İlle de bir açıklık istiyorsanız; elbisenin yırtmaç detayının olmasına, göğüs ya da sırt dekoltesinin bulunmasına özen gösterebilirsiniz. Aynı zamanda balık kesimi ile dikkat çeken dar ve uzun yapıdaki elbiseleri de vücut hatlarınızı ön plana çıkarmak adına tercih edebilirsiniz. Tesettürlü giyinen kadınlar için böyle bir sorun bulunmazken; onların da sezonun moda renklerine göre hareket ederek seçim yapmaları gerekiyor.

Yaprakların solduğu ve sarardığı bir zamanda koyu yeşil giyerek çiçek açmak istermisiniz?

Yaprakların solduğu ve sarardığı bir zamanda koyu yeşil giyerek çiçek açmak istermisiniz?

Koyu Renkler Ağır Basıyor

Gece kıyafeti, diğer adıyla abiye modelleri olarak bilinen bayan elbiseler; Sonbahar’da daha farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Yazın canlı renklerle dizayn edilen abiyeler; Sonbahar ve Kış mevsimlerinde daha soğuk renklerle tasarlanıyor. Yazın görmeye alışkın olduğumuz pudra rengi, saks mavisi, sarı ve açık yeşil bu dönemde bir süreliğine kenara kaldırılıyor. Siyah, koyu kırmızı, bordo, mor, lacivert ve koyu yeşil ön plana çıkarken; sezonun trendi olan lila rengi de abiyelerde ağır basıyor. Özel günler için tasarlanan bu elbise modelleri; sezonun rengine uygun olması nedeniyle de kişinin daha hoş görünmesine yardımcı oluyor.

Uzun Elbiseler Bir Harika

Yeni sezonda daha uzun bir yapıda olan elbiselerin tercih edilmesi gerektiğinin altını çizmiştik. Zira bu dönemde mevsim itibariyle mini ve kısa elbiseler pek tercih edilmiyor. Uzun bir yapıda olan yüksek bele sahip, dekolteli, yırtmaçlı, dantelli, taşlı, balık etek ya da tesettürlü abiye modelleri Sonbahar mevsiminde birçok bayanın tercihi oluyor. 2016 Sonbaharında da yine bu tür modeller ciddi şekilde rağbet göreceğe benziyor. Gece için elbise modelleri içerisinde her kesimden bayan için uygun bir model bulmak pek de güç olmayacak. Açık giyinen açık tasarımları, kapalı giyinenler tesettüre uygun olan modelleri karşılarında bulacaklar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git