2016 İlkbahar-Yaz Ofis Kombinleri

Ofis Kombinleri

Özellikle bayanlar iş yerinde giyeceği kıyafeti seçmek için büyük bir mesai harcıyorlar. Sabah erkenden kalkıp kararsızlıkla geçen saatler sonucunda oluşturduğunuz kombinler sizi mutlu ediyor mu ? Sizler için bu yılın ofis stili rehberini oluşturacağız. Bayanlar bu rehber ile birlikte 2016 ilkbahar ve yazında doğru seçimler ile mükemmel ofis kombinlerini oluşturacaklar. Ofis, plaza, büyük iş yerlerinde çalışan bayanlar daha güzel kombinler oluşturmak ve istenilen ofis şıklığına kavuşmak için nelere dikkat etmeli ?  Ofis elbiseleri nelere dikkat ederek seçilmeli ? Fiziğime ve vücut hatlarıma göre hangi elbiseyi ve makyajı seçmeliyim ?

Doğru Kombin Nasıl Seçilir?

Doğru kombin demek her aksesuar, makyaj ve elbisenin parçalarının kendine göre en iyi olması demek değildir. Yani farklı farklı ele aldığınızda kombininizin her bir parçası çok iyi ve zarif olabilir; ama bir araya geldiklerinde bir ahenk oluşturmuyorsa doğru kombini seçememişsiniz demektir. Örneğin; çok önemli bir toplantınız olduğu bir günde siyah tonlarında sert geçişleri olan oturaklı bir elbise seçtiniz diyelim. Bu duruşun üzerine saçlarınızı açarak ve gerekli özeni göstermediğiniz taktirde ortaya çıkacak olan görüntü elbiseniz ne kadar güzel olursa olsun iyi bir görüntü olmayacaktır. Bu yüzden kombin oluşturmak bir bütünü düşünmeyi gerektirir. Saçınızdan, elbisenizde, ayak tırnaklarınızdaki ojenin rengine kadar bir bütün kombini oluşturur.

ofis şıklığı - ofis kombinleri

Ofis konbinlerini oluşturmada iki önemli etmen vardır. 1) Kıyafet Seçimi 2) Doğru Saç ve Makyaj

Kıyafet Seçimi

Kıyafet seçimi yaparken gerçekçi olmanızda yarar var. Kendinizi kandırmaya gerek yok. Fiziğinize uygun olmayan elbiseyi giymeniz hem kendinizi kandırmanıza neden olur hem de dışarıdan da sizi mutlu edecek tepkiler alamazsınız. Bu yüzden öncelikle kendinizi, vücut hatlarınızı ve karakterinizi çok iyi bilmeniz gerekir. Karakter niye diyecek olursanız. Karakter elbiseyi taşır. Siz sizin karakterinize uygun olmayan bir elbiseyi taşıdığınız taktirde elbise ne kadar güzel olursa olsun siz onu yansıtamayacağınız için hiç bir ihtişamı kalmayacaktır. Yani altın kural kendini tanıma! Devamında boyunuz kısa ise çizgili elbiseler tercih edebilir mümkünse ve fiziğiniz el veriyorsa daha dar elbiseler ile boyunuzu biraz daha uzun gösterebilirsiniz. Kıyafet seçimi için aşağıda yer alan galeri size yardımcı olacaktır.

Doğru Saç ve Makyaj

Çalıştığınız sektör ve iş ortamının doğru saç ve makyajı bulmanızda önemli payı olacaktır. Şunu belirtmek istiyorum; belki çok iyi giyinebilirsiniz fakat çalıştığınız ortam bunu kaldıracak düzeyde değildir ve sırf bu yüzden iyi dahi karşılanmayabilirsiniz. Bu yüzden biraz ofis ortamını koklamakta yarar var. Doğru saç ve makyaj seçilen kıyafetle ve o gün ki toplantı ve iş programınızla paralel bir şekilde yapılmalıdır. Doğru makyaj ve saç seçimini de aşağıdaki galeriyi gezerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Oluşturmuş olduğumuz galeride gerçekten doğru kombinleri; doğru makyajı, doğru saç stillerini ve elbise seçimini bulacaksınız. Ofis stilini yakalamak kolay değildir. Özellikle ilk geçilerde! Bu yüzden bu rehber sizin için doğru ofis kombinlerini bulmanızda yardımcı olacaktır.

2016 Yılı İçin Ofis Kombinleri Fotoğraf Galerisi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git