2016-2017 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri

2016-2017 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri
22 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 617 kez okundu.

Sezonun Makyaj Trendleri Neler? 

Bu sezon sıradanlaşmış olan makyaj trendlerinden farklı olarak; simli farlar ve grafik tasarımlı eyelinerlar karşımıza çıkıyor. 2016-2017 Sonbahar-Kış makyaj modasında öne geçen detayları sizler için derledik.

Dünyanın önde gelen markalarının 2016-2017 Sonbahar-Kış moda defileleri ile birlikte, trendler belli oldu. Makyaj trendleri de yine markaların tasarımları doğrultusunda belirlendi ve bu sezonda hangi makyaj modellerinin daha fazla tercih edileceği saptandı. Sezonun makyaj trendlerinde eskiden beri süregelen makyaj modelleri ile birlikte yeni makyaj tasarımları da yer alıyor. Yok gibi makyaj diye tabir edilen ve son yıllarda trend olan makyaj modeli yine karşımıza çıkarken; bundan farklı olarak simli farlar ve grafik eyelinerler bizlerle olacak.

Yoğun Kirpik Modası

Daha dolgun ve derin bakışlar için 2016-2017 Sonbahar-Kış makyaj modası içerisinde ilk olarak uzun kirpikler karşımıza çıkıyor. Birkaç senedir trend olan uzun kirpikler; bu dönemde de modasını sürdürmeye devam edecek. Uzun ve dolgun kirpikler için yapmanız gereken bolca maskara ve takma kirpik kullanmak olacak.

yogun-kirpik-modasi

Göz Alıcı Pembe

Pembe rengi sadece yazın trend olmuyor. Zira bu sezon Sonbahar-Kış makyaj modasında; parlak tonlardaki pembe rengi de karşımızda. Göz alıcı parlak yapıda olan pembe rujları tercih ederken; makyajınızın sade olmasına özen göstermelisiniz. Bu şekilde pembenin göz alıcılığı açığa çıkacaktır.

pembe-ruj

Gökkuşağı İzlenimi

Birçok bayan renkli farların Sonbaharla birlikte ortadan kalkacağını düşünür. Ancak 2016-2017 Sonbahar Kış makyaj modasında bunun tam tersi bir durum söz konusu. Zira bu sezon içerisinde renkli ve simli farlar sıkça tercih edilecek. Özellikle gökkuşağı renklerinden oluşturulan farlarla birlikte bu kış trend bir makyaja sahip olabilirsiniz.

renkli-far-makyaji

Doğal Kaş Yapısı

Bu sezon makyaj modelleri içerisinde doğallıktan yana bir tutum da söz konusu. Her ne kadar birçok kadın kaşlarını alarak inceltmeye çalışsa da; bu Sonbahar ve Kış sezonunda doğal yapısı ile dikkat çeken kalın kaşlar trend oluyor.

cara-delevingnenin-kaslari

Doğal Bir Görünüm

Birkaç senedir trend olan ve yok gibi adı verilen makyaj modeli; 2016-2017 Sonbahar Kış döneminde de popülerliğini koruyacak. Doğal ve sade bir makyaj ile bu sezon siz de modern bir duruş sergileyeceksiniz. Abartıya kaçmadan yapmanız gereken bu makyajda; hafif bir allık, azcık kapatıcı ve ince bir maskara sürmeniz yeterli olacak.

dogal-makyaj

Göz Alıcı Dudaklar

2016-2017 makyaj trendlerinde, dikkatleri dudaklara çekmek de söz konusu. Hafif bir makyaj yaparak, rujunuzu ön plana çıkarabilir ve bu şekilde siz de göz alıcı dudaklara sahip olabilirsiniz. Bunun için en moda ruj renkleri içerisinden seçim yapmanız gerekiyor.

Grafik Eyeliner

Bu sezon en büyük devrim ise eyelinerlarda yaşanacak. Klasik bir şekilde kedigözü eyeliner kullanımından sıkılmış olan bayanlara müjdeli haberi verelim. 2016-2017 Sonbahar Kış sezonunda grafik eyeliner modası yer alıyor. Farklı çizgilerin tercih edildiği bu eyeliner modeli ile siz de trend olacaksınız. Üstelik bunu uygulamanız da bir hayli kolay. Klasik bir kuyruklu eyeliner ucundan gözünüzün katlanma noktasına doğru bir çizgi çekin ve bu şekilde siz de grafik eyeliner modasına uyum sağlamış olun.

grafik-eyeliner

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git